Blíženec + Drak

8. července 2010 v 23:47 |  Spojení čínské a západní astrologie BLÍŽENEC

Blíženec + Drak

Blíženci mají aktivní, svěží mysl, která se s temperamentním Drakem ve­lice dobře shodne. Zde se setkávají v pravém slova smyslu nezapomenu­telné povahy. Blíženci/Draci jsou vzrušující a okouzlující. Spalujícího elá­nu a šarmu mají habaděj. Jsou ztělesněním energie, ale nepočítejte stím, že by předváděli nějakou duševní gymnastiku, která by vyžadovala více než desetiminutové soustředění.
Jsou to výkonní sprinteři. Sálá v nich oheň inspirace, který je podněcu­je, aby rozvíjeli odvážné sny a formulovali gigantické plány, ale snadno ve svém nadšení ochabnou. Napadne je kupříkladu, že než přijedou na ví­kend hosté, vymalují obývací pokoj krásným krémově bílým odstínem, ale nechce se jim jít do obchodu kupovat barvu.
Blíženci/Draci jsou tedy proslulí tím, že si musí zjednat někoho, kdo by udělal práci za ně. Sami jsou "muži/ženami nápadu". A skutečně, dove­dou ze svých kouzelných zásob vylovit nové originální podněty, než by­ste řekli švec. Umějí zorganizovat pracovní týmy a rozdělit na všechny strany své vynalézavé plány a výrobní metody - ale sami nevyplní jediný formulář a nevyřídí jediný telefon. "Špinavou práci" nepovažují za sou­část svého zaměstnání.
Tito lidé mají samozřejmě tolik osobní přitažlivosti a šarmu - a průboj­nosti! - že už skoro nic jiného nepotřebují. Jejich bravura z nich přímo čiší. Jejich sebedůvěra je až neskutečná. Jsou to monolity síly a důvtipu. Ovšem ztráta milované bytosti, neúspěch v zaměstnání nebo ztroskotání v milostném poměru s nimi značně otřese. A když k tomu dojde, mějte se na pozoru! Raněný Blíženec/Drak kolem sebe mlátí a vyjadřuje své city hlučněji a halasněji než stádo divokých slonů. Jestli pláče? V životě jsem neviděla nikoho tolik plakat. Láteří na osud? To je jeho specialita: "Nikdo mě nemá rád. Křivdí se mi. Všichni mě nenávidí," by mohlo být nejčastějším úslovím Blíženců/Draků.
Blíženci/Draci ostatní zastrašují. Jako všichni Blíženci hrozně rádi hrají divadlo. A velice rychle přijdou na to, že mohou na ostatní zapůsobit, když budou hrát "bručouna", "kruťase" nebo dokonce "gangstera". Blíženci/Draci, které znám, se při prvním setkání chovají jako hrozivé příšery. Chovají se tak blahosklonně, že každý pro jistotu udělá krok vzad
že neví, jak na to zareagovat. Ve skutečnosti jsou však Blíženci/Draci pou­ze papírovými draky. Můžete je porazit jedním logickým argumentem ne­ž přesným výstřelem ze zálohy. Ale musíte k tomu sebrat odvahu. Blíženci/Draci hrají svou dračí úlohu tak přesvědčivě, že mi možná ne­věříte, když vám řeknu, jak je můžete vyvést z rovnováhy - stačí, když ji najdete cestu k jejich rozervanému sentimentálnímu srdci. Zkuste slzy nebo nářky. Když to nezabere, lehněte si a předstírejte, že jste tak nemoc­ní, že byste mohli tuto noc usnout na věky. Blíženci/Draci tají jako sníh při pohledu na křehkost milované bytosti. Nahání jim strach, že by třeba nakonec museli udělat práci za ni nebo že by ztratili vděčného diváka.
Ve společnosti se Blíženci/Draci často chovají nemožně. A co horšího, jestliže se Blíženci/Draci cítí nějak ohroženi, například když se potkají s někým, kdo vypadá atraktivněji než oni, mohou prohlásit nebo provést něco nepříčetně bláznivého ­třeba převrhnout kávový stolek i se šálky vzhůru nohama - jen aby upouta­li pozornost. Blíženci/Draci často zlobí. A tohle je jejich oblíbený způsob.
Přes veškerou aureolu extravagantnosti a nadutosti, která je obestírá, se navzdory svému sklonu všem spílat a pořád porovnávat své vlastní úspěchy s vašimi však nejsou Blíženci/Draci žádní padouši. Blíženci na­rození v roce Draka jsou ve skutečnosti láskyplné, srdečné duše, které nesmírně milují své děti. Jejich styl chování však ostatním nahání trochu strach. Je to jenom vnějšek, fasáda - ale co s takovým image!
Občas jsou Blíženci/Draci ohromní přátelé. Bývají obvykle zábavní (po­d se zrovna nechovají příšerně) a vždy ochotní uspořádat mejdan nebovečer někam vyrazit. Podle mých vlastních zkušeností platí, že když Blížencům/Drakům na okamžik přestanete věnovat pozornost, začnou vyvádět jako šílenci a dělat scény. Kdyby mělo dojít k takové situaci, radím vám, abyste se klidně otočili na patě a odešli. Prostě předstírejte, že jste to­hoto Blížence/Draka nikdy neviděli a nepoznali byste ho, ani kdybyste o něj zakopli. Samota je pro Blížence/Draky nepřítelem číslo jedna.
Ačkoli se může zdát, že Blíženci/Draci jsou většinou povrchní a nezodpovědní, rozhodně nejsou lehkovážní ani přelétaví ve věcech lásky. Pro ně neexistuje žádný vlažný sentiment. Blíženci/Draci milují své partnery až do posledního dechu. Udělají všechno, aby jim dokázali svou věrnost. Na oplátku požadují výlučná privilegia, která jsou nejen nemoderní, ale té­měř na pomezí nemožnosti. Blíženci/Draci například říkají: "Nečti tu kni­hu! Ještě se zamiluješ do hlavního hrdiny. Já na ten film nechci. To tak, abys při něm dostal(a) nějaké bláznivé nápady cestovat. Nechci, abys někam jel(a). Zůstaň tady. Buď tu se mnou, miluj mě, poslouchej mě, drž mě za ruku a utěšuj mě." Když milujete Blížence/Draka (a jako bývalá milenka jednoho z nich mohu dosvědčit, že jde o stoprocentně vzrušující zážitek), musíte žít výhradně pro něho. Čekejte, až se vrátí domů, nebo ještě lépe ­pozvěte hodně lidí, aby se váš Blíženec/Drak mohl předvést, pobavit pub­likum a potěšit se jeho zájmem. Jako jeho partner či doprovod se musíte hlavně starat o to, aby mohl projevit svůj talent. Nejlépe mu prospějete, když se jím budete všude chlubit, podávat mu důkazy své nehynoucí vášně a uchovávat si smysl pro humor i při jeho drsnějších výstupech.
A k těm bude docházet. Blíženci/Draci nejsou v klasickém smyslu věr­ní. Jsou to vroucí, nenasytní a hluční milenci. Obvykle mají životního partnera, na němž vášnivě lpějí, zároveň však také rádi flirtují. Nemohou si pomoci. Chodí po večírcích, kde hosty líbají, objímají a uvádějí v po­kušení. Staří nebo mladí, hezcí nebo nehezcí, zábavní nebo nudní, všech­ny musí Blíženec/Drak otestovat, poškádlit, pohladit a popovídat si s ni­mi. Přestože tenhle druh veřejné promiskuity vždycky neskončí milostným poměrem, zdá se, že je to jen otázkou času - což špatně nesou partneři, kteří chtějí, aby jejich vztah zvenčí vypadal naprosto dokonale. Ale kdyby vám záleželo na veřejném mínění, tak byste si přece nezačína­li s tím nestydatým zhýralým Blížencem/Drakem, ne?

Domova rodina
Ve velikém srdci Blíženců/Draků je hodně místa pro děti, rodiče, bratrance, tety, strýce a sourozence. Jejich šlechetnost je bezmezná právě tak jako jejich velký společenský vliv. Žádný člen rodiny (pokud na sebe ne­bude strhávat pozornost na úkor Blížence/Draka) nezůstane opominut nebo nezaopatřen, dokud do toho má Blíženec/Drak co mluvit. Tato osobnost je ochráncem slabých; má povahu námořníka Pepka, který zachraňuje bezmocné ženy ze spárů hromotluků a hrubiánů. Jestliže kdo­koli v jeho dosahu potřebuje pomoc, dotyčný může počítat s tím, že Blíže­nec/Drak najde způsob, jak jeho problémy vyřešit.
Navzdory své dobrosrdečnosti bude Blíženec/Drak náročným ro­dičem. Děti Blíženců/Draků vám dosvědčí, že doma musejí mámu a tátu poslouchat na slovo. Takoví rodiče potomkům nestrpí žádné odmlouvání či trucování, ale zároveň je nenutí, aby v životě za každou cenu dosáhli vysokého postavení. Blíženci/Draci se obávají, aby jim někdo neukradl jej­ich show, vzpomínáte? A proto děti, které by mohly být většími hvězda­mi než rodiče, znamenají pro Blížence/Draky hrozbu.

Děti zrozené ve znamení Blíženců/Draka jsou až únavně roztomilé. Nekonečně štěbetají a zkoušejí vaši trpělivost tím, jak donekonečna stavějí na obdiv předstíranou odvahu. Milují oslavy a jsou ochotny hostům před­vádět všechno od kouzelnických triků po divadelní scénky. Požadují, aby jim
rodiče věnovali hodně pozornosti a citů - zvláště když je mimo do­mov potkalo nějaké zklamání nebo se jich někdo dotkl. Když získají pocit, že je někdo nemá dost rád, může je to hluboce zranit. Tyto děti po­třebují, aby je rodiče výrazně motivovali a vedli k pilné práci a cílevědo­mému studiu. Nemohou všude obstát jen svým kouzlem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.