Blíženec + Had

8. července 2010 v 23:45 |  Spojení čínské a západní astrologie BLÍŽENEC

Blíženec + Had

Blíženci/Hadi mají paradoxní povahu. Jestliže se dokážou naplno opřít o své zvláštní nadání, kterým vládnou od narození, mohou dospět k oprav­dové velikosti. Blíženec/Had je myslitel. Představte si tu úžasnou kombi­naci přemýšlivosti a intuice! Jde o skutečně šťastné setkání dvou znamení. Ale tato opojná směs vlivů také představuje minové pole plné pastí a nástrah. Lidé narození ve znamení Blíženců/Hada se snadno stávají obětí sebeklamu a přebujelé lenosti. Každé ráno musejí kousnout do ky­selého jablka a zatnout své krásné zuby, aby vůbec vylezli z postele. Libost plazů, podporovaná podivně spokojenou beznadějí, tlačí Blížence/Hady k zemi a často jim nedovoluje vstát. Tato duševní zatrpklost možná pramení z nebezpečí a zklamání, která každý Blíženec/Had intuitivně tuší a předvídá. Jako by tato osoba cítila, silný může mít vliv na svět, když se opravdu vynasnaží, a proto od toho ­předem upouští. Tato kombinace znamení vytváří Hada, který se rád předvádí, herce s přehnaně bystrým mozkem, osobnost showbyznysu ...velkým intelektuálním závažím, neodolatelnou a okázale veselou polovinu osobnosti, která pod úsměvem tají hluboký žal. Blíženci/Hadi hrají měděnými falešnými kostkami.
Tito jedinci tedy strádají nadměrnou předvídavostí. Ještě než se jim ně­ uhodí, už vědí, že se něco chystá. Když k tomu dojde, hodně je to roz­čílí, ale jakmile mají všechno za sebou, dojdou k názoru, že to ani nestá­lo za to trápení a že si radši měli vzít dovolenou. Kdyby se Blíženci/Hadi mohli zaměstnávat dalekosáhlými a zásadními činnostmi, musejí se ukáznit. Jak se zdá, pokaždé si potřebují ukousnout hodně velké sousto. Nestačí, že mají před sebou náročný úkol, musejí v sobě vybudovat jakýsi vnitřní buldozer, který by je do všeho tlačil a nu­til je, aby se snaživě plazili a přijímali ovace a slávu, která je jim přiroze­nou odměnou - i zkázou. Je složité být Blížencem/Hadem.
Jako každý Had, který si trochu váží sám sebe, i tato osobnost má ráda bohatství. Vydělávání peněz a hromadění majetku se v životě Blížen­ců/Hadů může stát hnací silou. Jenže jsou příliš chytří, než aby se honba za bohatstvím mohla stát jediným smyslem jejich života. Ačkoli je hojnost těší a nejlépe se cítí v hedvábných pokrývkách, peníze se jim v podstatě hnusí a hledají způsob, jak se jim vyhnout.
Když na Blížence/Hady pomyslím, vkrádá se mi do hlavy představa roztomilé chlupaté housenky. Má vytrvalé tempo - a zároveň stálou naději. Když vidíte housenku, uvědomujete si, že jednoho dne se z ní stane motýl, možná jen na prchavou chvíli, ale bude tak překrásný a fantastic­ký, že v našem životě zanechá nesmazatelnou stopu. Dočasná trvalost symbolizuje paradox Blížence/Hada.
Při společném soužití se často ukáže, že tato osobnost má křehké zdra­ví a nebývá lehké s ní vyjít. V jejím bohatém vnitřním životě se toho odehrává tolik, že se většinou odmítá obtěžovat všedními hmotnými starost­mi. Blíženec/Had chce přemýšlet, v duchu se rozletět dvaceti směry naráz, objevit novou filozofii, změnit svět, podněcovat své bližní. Tak proč se po něm pořád chce, aby vydrhnul podlahu, když musí být jasné, že se nemůže, nechce a nebude zajímat, jestli se ta hloupá podlaha vydrhne sa­ma nebo ne? Blíženec/Had je nad všechno povznesen. Doslova.
Veselá a vtipná společnost Blíženců/Hadů každého velice potěší. Tito jedinci nikdy nenudí. Jejich čilá mysl se zachytí každého myšlenkového pochodu, nezmešká žádný vlak a hbitě přelétá z květu na květ, aby byla ke každému spravedlivá. Můžete si s tím chlapíkem povídat celé hodiny, rozmlouvat, klábosit, brebentit a diskutovat, až získáte na věc docela nový pohled. Blíženci/Hadi inspirují ostatní a nikoho nepřehlížejí. Jsou každým coulem přesvědčiví, svůdní a zajímaví. Pokud se dokážou pustit do práce, překonat svou skrytou lenost a vrhnout se do nějakého vlastního projektu, vítězství je nemine. Když dřou do úpadu a letmo se občas zkontrolují v nej­čistším, nejpravdivějším možném zrcadle - potom poletí stále dál a výš.

Láska
V první řadě je třeba předeslat, že do Blíženců/Hadů. se zamiluje každý. Vynikají neobyčejnou krásou. Příjemně voní a mají milou, subtilní a svůdnou povahu. Jsou inteligentní, zábavní a dovedou s lidmi soucítit. Ano, Blížence/Hady milují všichni.
Jim samotným tato obecná chvála a nekritický obdiv přináší nemálo citových zmatků. Tak jako jim všichni padají k nohám, i oni jsou prakticky neodolatelně přitahováni k druhým. Blíženci/Hadi mají sklon k promis­kuitě - a není to jenom jejich chyba. Kdo by přece odolal všem těm lí­sajícím se ctitelům? Já ne.
Jako životní partneři potřebují mít vedle sebe trpělivou a chápající spřízněnou duši. Tato osobnost nedokáže komunikovat s netaktním a neschopným společníkem. Formálnost a sucharství tu také nepřichází v úvahu. Blížencům/Hadům dá samotným dost práce, aby se převlékli z pyžama do společenského obleku a nasedli do auta, než aby s tím mu­seli pomáhat ještě někomu jinému. Dovedou druhé povzbuzovat, ale ne­budou je obskakovat.
O své životní výhry, které jim jako zázrakem padají do náruče, se Blíženci/Hadi budou dělit i se svými partnery. Potřebují oporu solidní a čestné osoby, na kterou se mohou spolehnout a které mohou navždy důvěřovat. Dokážete-li poskytnout tento typ neochvějné lásky a nebude-li vám vadit exkluzivita vašich partnerů, mohou vás Blíženci/Hadi učinit dokonale šťastnými. Ale pokud máte pocit, že by vámi jejich nevěra otřás­la nebo že byste mohli této povaze závidět či s ní soupeřit, držte se raději dál. Tímto vztahem byste pouze strádali. Blíženec/Had v páru vždycky vládne.

Domova rodina
Tato temperamentní duše stěží může být rodinným typem. Jako sourozen­ci, bratranci nebo tety si Blíženci/Hadi Vyslouží respekt, ale jako ro­dičům jim bude dělat potíže sklonit se ke svému dítěti, lézt po čtyřech, vy­dávat legrační zvuky a hrát si na schovávanou. Domnívám se, že pokud se tito lidé rozhodnou mít děti, měli by si také pořídit chůvu. Nejsou to vůbec láskyplné, vřelé a mazlivé rodičovské typy.
Děti narozené ve znamení Blíženců/Hada se po pár letech mohou zdát předčasně zmoudřelé. Některé rodiče znepokojuje, jak si jejich ratolesti rychle osvoj ují abstraktní pojmy. Jen žádný strach. To je normální. Tyto děti budou ve škole vždycky bystré - dokonce vynikající. Ale s největší pravděpodobností se budou také o víkendových ránech celé hodiny válet v posteli, zatímco odpoledne se budou ploužit po domě jako slimáci, číst knihy pro dospělé a všechny oslňovat. Mají to v povaze. Pro budoucnost těchto duchaplných dětí opravdu nemůžete nic moc udělat, pouze jim vštípit smysl pracovní morálky a její nezbytnost k úspěšnému životu. Ne­ní možné jim něco agresivně vnucovat, ale milující a inteligentní rodiče je dokážou zlehka vynést vzhůru.

Děti-Blíženci/Hadi také asi nebudou dobře vycházet se sourozenci. S tím si však nedělejte starosti. K jejich po­vaze patří jistá citová odtažitost. K tomu, aby se naučily, jak se stát prezi­dentem Spojených států nebo hlavou společnosti IBM, se nepotřebují dělit o hračky.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.