Blíženec + Kohout

8. července 2010 v 23:40 |  Spojení čínské a západní astrologie BLÍŽENEC

Blíženec + kohout

Zdatní Blíženci jsou zde posíleni kvalitami Kohouta, který si rád pyšně a chvástavě vykračuje, nosí sebejistě svou parádu a všechno zvládá, jako kdyby se narodil v lodním kufru v divadelním zákulisí. Jako herci, učitelé, nebo osobnosti showbyznysu nemají Blíženci/Kohouti konkurenci. Talent? Ano. Tito lidé mají opravdu velké vlohy k jevištnímu umění. Ale jejich nejsilnější stránkou je pružnost. Jsou jako chodící trampolína. Vůbec nic tyto výkonné jedince nezdolá - nemoc, odmítnutí ani pocity sebe­lítosti.
Blíženci/Kohouti jsou velice pánovití. Domnívají se, že jejich metody sou v každém případě nejlepší a nejúčinnější. Tak proč by se s vámi o tu dokonalost nepodělili? Svůj sklon ostatní komandovat však projevují cel­o decentně, s blíženeckým šarmem. Nicméně život považují za ohrom­nou šachovnici, na níž musí v zájmu vítězství manipulovat se všemi, které mají rádi nebo jsou nuceni s nimi spolupracovat.
Není tak špatné být figurkou ve hře Blíženců/Kohoutů, pokud od sa­mého počátku přijmete svou roli. Když s Blížencem/Kohoutem žijete a máte pocit, že jste příliš líní nebo nedostatečně bojeschopní, můžete si dopřát pohov a počkat, dokud on nebo ona netleskne na znamení: "Vzhůru a na ně!" A když už vyskočíte na nohy, stačí, když jste připraveni ledabyle odehrát svou úlohu. O výzdobu, hudbu, zásobování a všechno ostatní 3e Blíženec/Kohout postará sám.
Blíženci/Kohouti jsou obvykle velice atraktivní. Díky dramatickému vystupování na veřejnosti a povznesené nadutosti snadno upoutají pozornost; kdekdo zachytí jejich intenzivní rádiové signály a někdy je k nim skutečně fyzicky přitahován, aniž by věděl proč.
Tito lidé se také věnují charitativní činnosti a jsou ochotni ostatním po­máhat - i když v míře, která závisí jen na nich. Přitahují je malá bezmoc­ná stvoření jako štěňata, sirotci a zbloudilá koťata. Protože mínění, které o sobě mají, zřídkakdy utrpí nějakou překážkou nebo nepřízní osudu, rá­di si dopřávají ten přepych, aby sdíleli svůj dobrý pocit s méně šťastnými, než jsou sami. Musíte si uvědomit, že Kohouti jsou tvrdé povahy a do ob­vykle zplihlých plachet Blíženců dodávají čerstvý vítr. Mohou se dostat do bouře, ale v žádném případě nesloží ruce v klín, aby v ní ztroskotali a přišli o všechno. Blíženec/Kohout je náročný dobrodinec.
Po citové stránce má tato osoba sklon ke křehkosti. Netvrdím, že je zbabělá, nebo dokonce slabá. Ani trochu. Ale Blíženci/Kohouti, a ostatní Kohouti ještě více, v životě nejednou najedou na skalnaté útesy a zřítí se do propasti. Celá jejich existence připomíná prudkou, houpavou, divokou jízdu na horské dráze. Z výsluní slávy a štěstí mohou přes noc klesnout k nejhlubšímu ponížení a alkoholismu. A naopak, uprostřed zahálky a flámování se takovýto člověk dokáže zase postavit na nohy, někam vkročit, dát si květinu za ucho a přes noc zazářit jako tanečník flamenga. "Slabost", o které hovořím, je lákavé pokušení všechno zanedbávat nebo si říci: "Čert to vem! Co na tom záleží?" Nadšení Blíženci/Kohoutovi ne­chybí, ale někdy se mu nedostává vytrvalosti.
V povaze této osobnosti se projevuje jeden duchovní rys, který také ne­lze přehlédnout. Kombinace meteorických a někdy až božsky suverén­ních Blíženců se slepě věrným Kohoutem nám vytváří opravdového ná­boženského fanatika, posvátného ptáka, který věří ve své božstvo a jeho jménem předvádí své umění. Kdo jiný by také dokázal vést život, který připomíná bláznivý zábavní park? Štěstěna je v životě Blíženců/Kohoutů vrtkavá. Tu se zjeví, tu zmizí. Ale bez ohledu na to, kolikrát Fortuna Blížence/Kohouty zklame a opus­tí, znovu se vzchopí. Nedokážou se vzdát dobrodružství. A už v mládí se naučí mít se na pozoru před létajícími dravci, věštícími špatný osud.

Láska
Navzdory tomu, kolikrát se Blíženec/Kohout ocitne dole a kolikrát naho­ře, a bez ohledu na spoustu zážitků, na něž při své pestré cestě životem narazí, je neuvěřitelně stálým partnerem. Znám velice slavnou a sexy dá­mu jménem Jane Russellová (Blíženci/Kohout 1921), filmovou hvězdu, která bývala sexuálním symbolem; její ňadra byla známější než Mount Everest. A přesto prožila tak nehollywoodský milostný život, jaký si jen dovedete představit. Nejprve v osmnácti, když ji objevil Howard Hughes hrála hlavní roli v pikantním snímku Outlaw. Jane tehdy prožívala svou studentskou lásku. Dokonce i poté, co se stala světoznámou, a navíc ještě zbohatla, trávila víkendy doma a chodila na pláž se svým chlapcem, fot­balovým hrdinou. Později se ten fotbalista (Bob Waterfield, Lev/Opice se sám proslavil. Ale Jane si ho nevzala z jiného důvodu než ze sku­tečné lásky. Žila s ním ve věrném manželství 23 let! V Hollywoodu! Poto­m se rozvedla a znovu provdala, ale tentokrát na ještě delší dobu. Její Clanžel John je bývalý armádní důstojník, Texasan a tvrdý chlap. Zbláz­nila se do něho. A zdá se to být oboustranné.
Blíženci/Kohouti možná na dlouhodobá manželství nevypadají, ale při slušném zacházení mohou "sloužit" mnoho let. Potřebují mít vedle sebe silnou osobnost. Než se doopravdy usadí, musí si najít partnera, který by jim po duševní stránce dobře vyhovoval. Do slabých jedinců se Blížen­ci/Kohouti nezamilují, ačkoli se tyto typy někdy zamilují do nich. Proto­že jsou Blíženci/Kohouti silně náchylní k ješitnosti, mohou se zaplést do milostných vztahů se slabšími osobnostmi, které se jim nevyrovnají, nikdy to však nemá dlouhé trvání. Když milujete Blížence/Kohouta, buďte při­praveni si probojovávat svou cestu ke štěstí.
                       
Domova rodina
Toto je právě místo, kde Blíženci/Kohouti často zakolísají a nakonec spadn­ou, Milují svou rodinu, děti zbožňují, uznávají, že v domě musí být pří­tomna hlava rodiny, ale neradi se zdržují doma. Nejradši by si sebrali všechny svoje věci a každý večer pendlovali z hotelového pokoje na vau­devillovou scénu a zpátky. Ale i když to není možné, Blíženci/Kohouti se stejně sbalí a odejdou.
Děti pro ně mají velký význam. Jsou velice vnímaví a rádi se dělí o zkušenosti, takže z dětských názorů a aktivit dokážou hodně vstřebat. Navíc často bývají duší celé rozvětvené rodiny. Všichni bratranci, strýčko­vé a rodiče jsou při organizaci a svolávání rodinných setkání či slavností odkázáni na schopnosti Blíženců/Kohoutů. Možná že by svého duchov­ního vůdce následovali na kraj světa, jen aby se nemuseli starat o žádné zařizování.

Pokud máte dítě narozené ve znamení Blíženců/Kohouta, měli byste je vést k tomu, aby jenom nevytvářelo projekty a nepřicházelo s nápady, ale také se učilo dotáhnou věci ke zdárnému konci. Nebudete litovat, když v něm podnítíte analytické schopnosti. Později může podávat velké vý­kony. Blíženec/Kohout jako dítě samozřejmě není jenom zárodkem ra­dioamatéra nebo začínajícím hercem. Možná se bude zajímat o kamarády a trochu hrát fotbal nebo skákat přes švihadlo. Ale jakmile dospěje, bude hledat příležitost k uplatnění svého uměleckého nadání. Nezapomeňte na potleskoměr - budete ho potřebovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.