Blíženec + Kůň

8. července 2010 v 23:43 |  Spojení čínské a západní astrologie BLÍŽENEC

Blíženec + Kůň

Pyšná chůze Koně a proměnlivost Blíženců nám vytváří všestranně nada­nou osobu, jejímž největším nepřítelem je ona sama. V její hlavě jako by neustále poskakoval malý skřítek, který lomí rukama a říká: "Takový póvl není pro mě! S tímhle se já mám spokojit? Chci svou svobodu. Chci zpátky svou duši."
Všichni dobře víme, že nám naše duše nikdy úplně nepatří. Ale Blíženci/Koně pilně pracují na tom, aby to vyvrátili. Chtějí být něco zvláštního, odlišovat se, převyšovat všechny ostatní, být chytřejší, více sexy, lépe ob­lečení a hlavně úplně senzační. Ano, Blíženci/Koně zoufale potřebují, aby je všichni všude považovali za skvělý fenomén, člena party a báječného společníka.
Ne že by Blíženci/Koně u své práce nevydrželi. Dovedou vytrvat. Ob­vykle si vyberou dráhu, která je zajímá, a v ní stále pokračují. Mají často hudební nebo výtvarné nadání a vždy jsou nějak významně spjati s divadelní aktivitou. Blíženci/Koně jsou cirkusoví koně. Místo aby kráčeli, vzpínají se.
Blíženec/Kůň, jako většina Koní, obvykle v mladém věku odejde z do­mova, začne se věnovat určitému oboru, v jeho rámci postupuje stupeň za stupněm a prochází různými změnami a přesuny. Když je hudebníkem, nestane se členem nějaké kapely, aby zbytek života hrál na svatbách a v barech. Ne. K nějakému bandu se možná přidá a hraje s ním, dokud na skupinu zrovna svítí slunce. Ale když se později ukáže, že cesta bude hrbolatější, protože někdo porušil pravidla nebo polámal nástroj, Blíženec/Kůň se tam nezdržuje a okamžitě odchází. Posledního ať třeba vez­me čert.
Koně rození jako Blíženci jsou rádi zdrojem nejrůznějších žertíků a nezastaví se před ničím. Vyprávějí vtipy, nutí se do bláznivých kousků, páchají různé vylomeniny nebo předvádějí kouzelnické triky, jen aby přilákali vaši pozornost a vysloužili si potlesk. Mým skromným názorem je, že se šaškování a předvádění průměrného Blížence/Koně, kterého dostatečně neusměrňuje nějaká vlivná osobnost, může snadno vymknout z ruky. Když ho obdivují rodiče, přátelé a fanoušci, rychle se z něho stane rozmazlený spratek, a proto je moudré nesmát se příliš nahlas nebo ho nepovzbuzovat, jestliže není zrovna na dobré cestě.
Tato osoba je nesmírně bystrá. Museli byste si pořádně přivstat, abyste ji přetrumfli ve vynalézavosti. Má vrozenou pohotovost a břitký vtip. Blíženci/Koně oplývají notnou dávkou zdravé každodenní vitality, jsou vždy připraveni lovit škeble, plavit se na jachtě, surfovat nebo cestovat stopem. Jejich dvě základní vlastnosti, čilost a odvaha, z nich dělají výborné společníky.
V naší charakteristice se ale také musíme zmínit o "koňském" sobectví.
Je mi líto, že to musím říci, ale tato osobnost je nesmírně zahleděná do se­be. Jakkoli se může zdát společenská a družná, nic není schopna hodno­tit jinak než z úzkého osobního hlediska. Smysl pro objektivitu není její silnou stránkou. Nicméně může se z ní přesto stát profesionální pečova­tel. Starat se o někoho může být pro Blížence/Koně oblíbeným koníčkem. Zdá se, že tito lidé přímo potřebují, aby mohli někoho chránit a opatrovat, ale činí tak z vyhraněného smyslu pro dobročinnost, nikoli z lítosti nebo soucitu.
Blíženci/Koně jsou nebojácní a pouštějí se do dlouhodobých prací a projektů, z kterých bychom vy nebo já zbledli strachy. V tom jim pomáhají jejich schopnosti sledovat sobecké cíle. Protože jsou obdařeni mi­mořádnou sebedůvěrou, mohou se vydat tam, kam by se ostatní jen tak neodvážili.

Láska
Bezděčně se nabízí slovo "zaslepenec". Říká se, že Kůň není v lásce stálý. Kdekdo tvrdí, že Kůň v citovém životě potřebuje neustálou změnu, aby mohl zažít vzrušení, po němž prahne. Ale nikdo si nedá tu práci, aby zjis­til, že tato zdánlivě povrchní osoba v hloubi duše hledá určité ideály, ve které naléhavě potřebuje věřit. Jejím přáním je, aby všichni byli ohle­duplnější, vstřícnější, chápavější, šlechetnější a laskavější. Blíženci/Koně nemohou u druhých snést cynismus. Hledají toho "správného" člověka pro společnou cestu, osobu bez kazu, která by jim zůstala věrná. Abyste mohli Blížence/Koně náležitě milovat, musíte mít porozumění i pro tu stránku jeho povahy, kterou nejlépe charakterizuje rčení devatero řemesel, desátá bída. Musíte být oddáni jemu i jeho problémům. Snášet jeho scény. Špatné nálady. Záchvaty vzteku. Tento Kůň má sklon rychle vybuchnout, ale jeho malé výstřelky obvykle netrvají dlouho. Hodně tu pomůže lhostejnost. Na tři vteřiny ho ignorujte. Nechte ho o samotě, a on se uklidní.

Domova rodina
Domov je pro Koně mimořádně důležitý, byť by mu měl sloužit jen jako místo, z něhož bude utíkat. Blíženci/Koně patří k typům, které naštvaně odcházejí z domu s prásknutím dveří. Proto musí být jejich domov neotřesitelný. Blíženci/Koně musí být schopni se vracet na jedno pohodlné, úhledné, upravené a bezchybně fungující místo, kde složí svou znavenou hlavu a bědují, jak je ten okolní svět tristnÍ.
Budou mít v oblibě nábytek světlých barev, ale navzdory jejich zálibě v barvách bude mít jejich bydliště pravděpodobně tradiční charakter. Jinými slovy, tato osoba nebude bydlet v mrakodrapu, ale spíš ve starém měšťanském domě, který pak možná vyzdobí zářivými tóny kadmiově žluté a lipově zelené.
Jako rodič bývá Kůň/Blíženec až přehnaně pečlivý. Investovat něco ze sebe do někoho jiného je pro tohoto v podstatě egoisticky orientované­ho jedince nesmírně vyčerpávající. Matka nebo otec ve znamení Blíženců/Koně však bude chtít "dělat to nejlepší" u svých dětí a pro ně, nikoli pro obecenstvo. Jestli nějaké citové pouto dokáže oddělit nezištnost od sobectví, je to nepochybně vztah mezi rodičem a dítětem. Nevyjdete z údivu nad tím, jak jsou Blíženci/Koně oddaní svým potomkům. Už tolik nepřekypují city, pokud jde o jejich vlastní rodiče a sourozence. Tyto vzta­hy jsou něco úplně jiného. Blíženci/Koně si rádi myslí, že to byli opravdu oni, kdo své děti stvořil k obrazu svému. To je samozřejmě nesmysl.

Děti ve znamení Blíženců/Koně mají sklon se vytahovat. Někdy je přistihnete, jak ze sebe ve škole dělají šaška, jindy jsou zase iniciátory lumpáren na školním hřišti. Je pravda, že toto dítě bude brzy potřebovat pořádný dohled a disciplínu, protože vytrvalost při učení, které ho ani trochu neláká; mu dělá potíže. Daleko raději by volně pobíhalo někde venku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | 19. února 2019 v 22:07 | Reagovat

Dobrý večer, ako sa volá autor knihy z ktorej ste okopírovali všetky texty nazvané "Spojení čínské a západní astrologie _____" (BERAN, BÝK...), pre všetkých dvanásť znamení od Berana po Ryby?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.