Rak + Koza

6. července 2010 v 1:05 |  Spojení čínské a západní astrologie RAK

Rak + Koza

Nejprve musím předeslat, že tito li­dé jsou k pomilování. Veškerá bujná rozmarnost Kozy, která každou minutu vyprskne smíchy, se v nich snoubí se stabilní, spolehlivou a láskypl­nou povahou Raka. Je to úžasný svazek vůdčích sklonů a potrhlosti. Lidé ve znamení Raka/Kozy si snadno natlučou nos. Chtějí být spořádanými občany, v práci se snaží, aby všechno měli v pořádku, a navíc doufají, že všichni budou šťastní. Upřímně si přejí, aby se lidem dařilo dobře, aby všichni byli čestní, slušní a kamarádští. Ale Rak/Koza bývá v tomto ohledu příliš naivní. Už by měl mít své zkušenosti, neboť si pro­žil velká zklamání, ale pořád tvrdošíjně věří na Ježíška. Je mu skoro tři­cet, a pořád čeká, že mu velikonoční králíček schová barevná vajíčka. Rak/Koza je vlastně velkým zábavymilovným dítětem uvězněným v těle dospělého. Každý den ho po probuzení pronásledují povinnosti. na jeho nevinné oči dopadá stín účtů, oprav, půjček a pojištění. "Proč musím dělat všechny tyhle nudné věci?" naříká Koza. "Protože už jsi velká, musíš vydělávat a starat se o rodi­nu" odpovídá jí mrzutě račí stránka tohoto jedince. Z věčného sváru pojem priorit, honby za zábavou a honby za penězi, Raka/Kozu neustále bolí hlava.
Vlivem snahy o určitou solidnost, kterou uvnitř vyvíjí Rak, se tato kozí povaha pravděpodobně v mládí rozhodne, že skoncuje s chudobou. Začne snít, jaké bude mít velké příjmy, jak objeví zlatý důl a vydělá si balík peněz. Proč? Protože si chce lehnout do hebké, svěže vonící trávy a dívat se, jak plynou oblaka. Rak/Koza nehledí na únavu a vytrvale pracuje až do rána a s vidinou fantastického úspěchu. Je přepracovaný. Ale jede tisí­ce kilometrů navštívit člověka, který je možná jediný, kdo by mu mohl pomoci výš. Než bude Raku/Koze čtyřicet, bude úplně vyčerpaný ze sna­hy dospět na životní vrchol, kde by si mohl odpočinout. Vzdá to? Předá kormidlo někomu mladšímu a výkonnějšímu? Ani nápad. Nepřežil by, kdyby musel něco takového udělat, raději vsadí všechno na jednu kartu. Upne se tedy na ještě jeden úžasný plán, pracuje, dře, ponocuje a ztros­kotá znovu. Rak/Koza by si hrozně rád žil jako v bavlnce s osobou, kterou miluje. Chtěl by cestovat, poznávat hodně věcí a pobývat v exotických zemích. Ale nemůže. Příliš spěchá, aby už byl zase v práci.
Znám jednu račí Kozu, která vlastní restauraci. Především je třeba říci, že tato osoba vyniká stejnou roztomilostí, o jaké jsem hovořila dříve. Dá­le je pro ni typické, že neustále pracuje. Jakmile však skončí náročné po­dávání obědů a ona toho má opravdu dost, nikdy ji nevidím, že by v res­tauraci klesla na židli s hlavou v dlaních a přála si, aby už všechno měla za sebou, mohla zamknout dveře a jít spát. Místo toho myje nádobí, tla­chá s pozdními hosty a s pravidelnými zákazníky probírá tamten nový film nebo onu divadelní premiéru. Tahle žena si nikdy nesedne. Je ne­ustále na nohou, každodenně připravuje pokrmy pro nevděčné návštěv­níky a valí svůj balvan do ohromného kopce. Jistěže sní o dovolené, kde se bude slunit a rozvalovat se na zelených polích blaženého Elysia. Ale nikdy se k tomu nedostane. i v případě, že si tato dáma ve znamení Ra­ka/Kozy konečně vezme dovolenou, tak pracuje, hubne v lázeňském středisku pro léčbu obezity, studuje egyptskou kulturu a připravuje pro svou restauraci džemy a pudinky. Je to tak. Viděla jsem tu ženu, jak si vzala tři dny volno, aby otročila u horké plotny. Hledá hrnec zlata na dru­hém konci duhy? Myslím, že ne. Řekla bych, že se snaží propracovat ke chvíli odpočinku, o níž ví, že si jí nikdy neužije. Zatím to má svůj půvab a jídlo je u ní báječné.
Pro Raka/Kozu je strava vždycky důležitá, stejně jako způsob, jakým se podává. Můj otec vždycky trval na tom, aby matka při každé příležitosti prostřela slavnostní porcelánový servis, křišťálové sklenky a stříbrné pří­bory. "Sváteční," říkal vždycky. A sváteční to bylo. Raci/Kozy milují večírky. Rádi holdují společenskému životu, hostinám a pitkám. Také na­cházejí velké potěšení v návštěvách starých kamarádů, s nimiž se dlouho neviděli. Raci/Kozy jsou velice sentimentální a ke svým přátelům značně lnou. Obvykle jich mají hodně.

Láska
Možná že Rak/Koza toho moc neví o štěstí, ale ví všechno o lásce. Je od­daný a plný starostlivé péče. A bývá také zábavným společníkem, s kterým se člověk nenudí. Ve vymýšlení legrací je krajně vynalézavý. Bu­de s vámi chodit na nejlepší divadelní hry a filmy. Chce mít přehled o všem, co se děje, kdo dostane Oskara a jaká se objevila nová taneční ne­bo operní hvězda. Své partnery a druhy Raci/Kozy milují hluboce a bez­výhradně. Lidské city berou vážně a nikdy si s nimi nezahrávají.
Pokud milujete Raka/Kozu, musíte ho přimět, aby uvěřil, že je středem vašeho vesmíru, hvězdou vaší show a ve vaší sociální buňce tou nejdražší bytostí. Člověk této povahy má opravdu hvězdné kvality, ale také podiv­nou představu, že je brzdou každého kola v okolí. Přečtěte si Kafku. Byl rovněž račí Kozou. S touto myšlenkou se setkáte v jeho Proměně. ,,Já jsem blázen," - to je typický způsob, jak Rak/Koza sám sebe vidí. Tak mu do­kažte, že není jenom vaší barevnou iluzí, ale že se svou nesobeckou lás­kou každým okamžikem stává vaší součástí. Opětovaná láska je zvláštní doménou Raků/Koz. Potřebují jistotu a pocit, že je někdo miluje - ba zbožňuje! Potom je můžete brzy vyhnat do světa a budou mít už na star­tu slušný náskok.

Domova rodina
Nepoznala jsem Raka narozeného v roce Kozy, který by intenzivně ne­pečovalo své sourozence, bratrance a sestřenice, strýce a tety a samo­zřejmě o své děti a děti svých dětí. Rak/Koza totiž příliš nestojí nohama na zemi. Má tak trochu hlavu v oblacích. Zapomíná platit školné. A opravdu to neudělá schválně, když zapomene přinést domů pokrývky, které budete potřebovat pro hosty, co dneska přijedou na noc. Co vám však neopomene donést, je láhev šampaňského Moět et Chandon a něja­ké vaše oblíbené lahůdky. Mít rodinu znamená nechat se nést hlavním proudem. Rak/Koza závisí na své rodině a musí respektovat její požada­vek, aby se příliš nevznášel nad zemí.
Jeho prostředí se bude vždy vyznačovat dobrým vkusem. Rak/Koza je dokonce'v uspořádání interiéru trochu snob. Hodně mu záleží na tom, co si o něm myslí ostatní, ačkoli jeho postavení je zas něčím, co ho připoutá k pevné zemi. Což dokáže i jeho autorita. Pozor na krizi samovlády, která tomuto znamení hrozí. Rak/Koza je od přírody dříč. A jeho pokožka je jak z nejjemnějšího sametu a nelze se jí dotknout, aniž by ji člověk nepo­ranil. Jenže jelikož jde o Raka a ne o nějaké lehkomyslné lážo plážo zna­mení, když narazí na nějaký závažný problém, který se zřejmě dotýká je­ho háklivosti, začíná se prosazovat. Říkala jsem tomu proboxovávat se, když jsem byla malá. Je to vlastně prorážení kozími rohy. A dokáže to být neuvěřitelně protivné. Jako rodič bývá Rak/Koza něžný a laskavý, ale je­ho posláním a předurčením je být šéfem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.