Beran + Buvol

15. srpna 2010 v 1:16 |  Spojení čínské a západní astrologie BERAN

Beran + Buvol

Silný Skopec/Buvol by mohl nesmělým pokrčením ramen odvalit horu. Je to úžasná kombinace, předurčená k velkým hrdinským činům. Statečná beraní nátura překypující energií vyráží do světa v útlém věku. A mla­dého Skopce, s hlavou vztyčenou a s taseným mečem, nese na hřbetě spo­lehlivý a pracovitý Buvol; pomalu, ale jistě s ním míří k vytouženému ná­ročnému cíli. Skopci/Buvoli jsou rozenými vítězi.
Ovšem takový Skopec/Buvol je obratný jako desetitunový náklaďák na kluzké bahnité cestě. Mívá početný doprovod, ale jenom několik přátel.
Ne že by lidé neměli Skopce/Buvoly rádi, ale s tímto dobromyslným monstrem se nesnadno komunikuje. Je plachý? Ano. A zdrženlivý nato­lik, že z něj dokonce jde někdy strach. Skopec/Buvol může být dobrý vy­pravěč, ale nedovede třeba nezávazně tlachat s prodavačkou. Skopci/Bu­voli jsou nemotorní. Projevují se raději nějakým hmatatelným, konkrétním výsledkem. A nemyslím tím sportovní skóre. Skopec/Buvol se potřebuje do něčeho pořádně opřít, něco vypotit, pustit se do práce a dotáhnout ji do konce, vyřešit reálné problémy. Zazářit může slavnými hrdinskými skutky.
Ovšem naše současná urbanistická společnost neposkytuje mnoho příležitostí k demonstraci hrubé síly. Kde jsou ty časy, kdy prostou mla­dou ženu, která nesla dítě a zároveň vědra plná vody do prudkého kop­ce, oceňovali více než její sestru-princeznu, pohádkově krásnou, ale křeh­kou. Dnes jsou lidé odměňováni za umění předstírat. Dívka s fajnovým zaměstnáním maskérky má větší štěstí v lásce než průmyslová Popelka, která si bere domů praní prádla, aby pomohla ovdovělé matce. Součas­ným moderním hrdinou je mladík s rychlým sportovním vozem a stroje­ným úsměvem. Taková reklama na zubní pastu.
A tak Skopec/Buvol začíná bývá rozčarován životem a jeho povrchnos­tí. Dnešní požadavky na půvab a styl mu jdou na nervy. Kam se poděly včerejší hodnoty? diví se rozladěný Skopec/Buvol, rozhořčený a nakonec zbavený iluzí. Odstěhuju se na venkov. Na nějakou neznámou adresu. K čemu je takový falešný, nesmyslný svět?
Dám vám několik příkladů, abyste si o fenoménu Skopce/Buvola udělali lepší představu. Vezměme si Charlieho Chaplina (Skopec naroze­ný v roce Buvola 1889). Přečtěte si jeho životopis. Chaplin pocházel z nuzných poměrů - vyrostl na londýnských ulicích. Neměl peníze. Žád­né vzdělání. Ani pořádné rodiče, kteří by ho vedli. Ale odvážný mladý Chaplin si sám určil směr. Vystoupil na jeviště a hrál svou hru. Byl zá­bavný. Ale zpočátku ne pro každého.
Dospěl nakonec až do Hollywoodu, natočil několik filmů a oslavovali ho jako génia. Pak přišla padesátá léta, hon na čarodějnice, zapsání na čer­nou listinu, nevěrní přátelé, paranoia a na závěr odchod do ústraní - do Švýcarska.
Chaplin se stáhl ze společnosti i z filmového světa. Zbytek svých dní strávil se svou mladou manželkou a mnoha dětmi vysoko v horách, ve vzduchu tak čistém, že do něj umělý svět nemohl proniknout. Pak Chap­lin ještě podnikl několik výletů do světa showbyznysu. Úspěchu však ne­dosáhl a zemřel v jakémsi dobrovolném exilu ..
Znám dva Skopce/Buvoly. Je jim asi padesát. Oba opustili reálný svět.
Jeden je ve dne v noci opilý a není schopen pracovat. Druhý pluje na jach­tě kolem světa, hledá duševní klid a nikde ho nenachází.

Láska
Žádná ideální láska není tak ideální a žádná zázračná věrnost není tak spolehlivá jako ta, kterou svému partnerovi poskytuje Skopec/Buvol. Mi­luje s tichou a nezlomnou vášní. Je ohnivým milencem, na něhož se může­te bezpečně spolehnout.
Nemůžete se ovšem spolehnout na jeho milostnou fantazii. Skopec/Bu­vol nesejde ze své cesty, jenom aby vás potěšil a svedl. Pamatujte, že sex má pro něho druhotný význam. V první řadě prožívá úspěch (nebo roz­ladění, záleží na tom, v jakém je právě stadiu). Ze sentimentálních veršů je mu nanic. Do poháru lásky nepotřebuje přidávat plátek citronu. Leda tak - ano, díky - kostku ledu nebo radši dvě. Jako partner v lásce Skopec/Buvol oceňuje takové hodnoty, jako je dů­věrnost, přátelství, spolehlivost a upřímnost. Vyhřejte mu postel lahvemi s horkou vodou a vtírejte si za uši vanilkovou esenci. Vyhýbejte se laciným tretkám. Abyste Skopce/Buvola přivedli do extáze, nemusíte pozlacovat zlato. Stačí, když si vyjdete do lesa a budete sbírat jahody nebo borůvky. Milostné pletky se Skopcem/Buvolem šetří náklady na parfémy a kadeř­níka. Kupte mu k vánocům drtič kuchyňských odpadků nebo nové čer­padlo a Skopec/Buvol bude léta "fungovat" bez problémů.

Domova rodina
Domov Skopce/Buvola se nachází tam, kde se cítí nejbezpečněji. Tam, kde jeho srdce bije rychleji a pravidelněji. Když se rodina pohodlně chou­lí v bezpečném úkrytu svého hnízdečka, můžete si být jisti, že Skopec/Buvol spí klidně. Nesnesl by, kdyby doma něco chybělo k doko­nalosti.
Nemůže také tím pádem akceptovat, že by rozhodoval někdo jiný. Do­ma je Skopec/Buvol svrchovaným pánem. Každý pokus o polemiku způ­sobí, že se všichni členové rodiny dostanou do konfliktu s nevrlým mrzoutem. Jestliže se sami nechcete vzdát trůnu, Skopec/Buvol bude pořád nabručený a špatné naložený, dokud se k němu nepřitulíte nebo nezatroubíte k ústupu. Když ho však opustíte, Skopec/Buvol se rozzlobí ještě víc a je schopen prohlásit o vás něco nepěkného. Ale pokud se ne­chcete vzdát nádherného pohodlného domova, který vám Skopec/Buvol zabezpečuje, servírujte mu týden večer co večer dobrou náladu. To mu pomůže pookřát.

Děti narozené jako Skopec/Buvol budou talentované a umíněné. Ne­budou se s porozuměním podřizovat disciplíně, pokud nebudou mít dojem, že je to jejich vlastní nápad. Škola bude pro takové dítě hračkou, jestliže učitel bude mít pochopení pro jeho zamlklost a nebude ji považovat za trucování. Nejlepší zbraní proti mrzoutství Skopců/Buvolů je láskyplnost. A chleba hodně mazat marmeládou. Skopci/Buvoli mají rádi sladké.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.