Beran + Kočka

15. srpna 2010 v 1:15 |  Spojení čínské a západní astrologie BERAN

Beran + Kočka

Specialitou Skopce/Kočky je pečlivost. Nejenže má vrozený zájem o všechno solidní, tradiční a hodnotné, má také schopnost o takové věci pečovat. Osobnost ovlivněná Skopcem a Kočkou je jako generátor kultivo­vanosti, akumulátor moudrosti, automat na metafyzickou energii a kon­zervátor vytříbenějších stránek života. Skopec/Kočka je kočičí Kočka.
Její poctivost se velmi dobře pojí se Skopcovou průraznou odvahou.
Osoba zrozená pod těmito znameními se každý den pouští do intenziv­ního hledání míru a krásy. Skopec jí dodává elán, zatímco Kočka jí pro­půjčuje rozvážnost, vkus a nezávislost.
Skopce/Kočku nenajdete v pozici vedoucího supermarketu nebo po­domního obchodníka s koberci. Hledáte-li jedince narozené v těchto zna­meních, uděláte lépe, když budete pátrat v uměleckém muzeu. Náklon­nost ke kultuře totiž nikdy není pro Skopce/Kočky pouhým koníčkem. Vytříbenost, krása a hledání ušlechtilosti jsou jejich skutečnými cíli.
V jejich charakteristice nechybí ani zájem o zisk, ale Skopci/Kočky po­žadují, aby jejich majetek pocházel z poctivých a tradičních zdrojů. Ne­jsou to eskamotéři, kteří by provedli nějaký bravurní kousek, po němž by jim spadlo do klína nečekané jmění, a oni se pak mohli vydat do Jižní Ameriky a tančit čaču se spoustou černookých seňorit. Skopec/Kočka je spíše vzorem vytrvalosti. Nelopotí se, jako to dokáže Buvol nebo Býk. Chodí jemně, ale přičinlivě po sametových tlapkách. Čas od času nahrbí hřbet, když se blíží nebezpečí. Chlupy na šíji se mu naježí. Ale Sko­pec/Kočka nesyčí ani neprská. Není to žádné hulvátské plemeno. Je temperamentní, ale nikdy nebývá neurvalý nebo agresivní. Skopec/Kočka je vzorem sebeovládání.
Kočičí hodnoty obohacující neohroženou povahu Berana představují vybroušené kvality, které každému Skopci dány nejsou. Skopec, jak víme, může být trochu neohrabaný - neotesaný, nebo i úmyslně pompézní. Koč­ka mu dodá noblesu, jemnost a obezřetnost. Co víc by si mohl mladý fan­farónský bojovník přát?
Ne že by Skopec nějakou ctnost potřeboval, ale Kočka dozajista přispí­vá lvím podílem k jeho počestnosti. Kočky se rády ve všech lidských záležitostech považují za důvěryhodné a neposkvrněné. Skopec, který rovněž představuje typ solidního občana, byť trochu hlučného, se s Koč­kou snadno ztotožní. S jejím znamením není spjat žádný významnější charakterový rys, jemuž by se Skopec nemohl snadno přizpůsobit.
Pohodlí je pro takového jedince krajně důležité. Skopec/Kočka se ob­klopuje květinami, poduškami, pohovkami či polštáři a zdokonaluje kou­pelnu rozvodem teplé vody. Doma má vždy špičkovou stereosoupravu. Jiný luxus u něho možná nenajdete - netvrdím, že Skopec/Kočka je pou­hý materialista - ale vždycky se na návštěvě budete moci posadit do hlu­bokých pohodlných křesel a poslouchat nádhernou hudbu, kterou vám bude vybírat přítel Skopec/Kočka.
Jídlo pro Kočku rozhodně důležité není. Skopec/Kočka má rád vybra­nou kuchyni, ale je-li k mání jenom slanina s vejci nebo kukuřičné lupín­ky, spokojí se s tím. Než by trávil hodiny u sporáku nebo na trhu, raději se nechá pozvat k někomu jinému. Za tu dobu, během níž se musí při­pravovat pokrm, se přece dá navštívit vzrušující nová výstava, je možné si popovídat s fascinujícím badatelem a koupit si pěknou starožitnost nebo koncertní křídlo. Skopec/Kočka nejprve ohledá situaci supercit1ivýma očima a ušima. Teprve když "přijde věci na kloub", je připraven postupo­vat dál podle plánu.
Skopci/Kočky jsou schopní. Mohou vykonávat všechny druhy práce, ale nepatří ke znamením, která bych mohla nazvat "kreativními". Tito li­dé jsou spíše náruživými sběrateli životních krás a ideálů; v pohodlí svých domovů je vypilují a vylepší pro vlastní potřeb~. Skopec/Kočka je dokonalý lapač životní svěžesti, rozený diletant v tom nejlepším smyslu tohoto slova.

Láska
Troufnu si to vyslovit? Skopec/Kočka nebývá v lásce moc věrný. Skopec narozený v roce Kočky je spíš nepřetržitě zamilovaný. Tato dvě znamení společně vytvářejí citově nezávislou osobu. Ani jedno z nich není opravdovým typem "popínavé révy". Mít partnera, s nímž by mohl vytvořit společný domov, trávit s ním dovolené a případně vychovávat děti se Skopci/Kočce zpočátku jeví jako dobrý nápad. Když ho však chce uskutečnit, nemůže se prosekat hustou spletí citových peripetií. Kočky nenávidí konflikty, vzpo­mínáte si? A Skopec je špatně vybaven k jejich řešení, neboť sní o přímém boji. A když se k tomu připojí citově vypjaté hádky či deprese prožívané v náručí milované osoby, Skopec/Kočka si balí kufry. Ještě pravděpodob­nější je však druhá možnost. Skopec/Kočka zůstává. Půjdeš ty. A ven!
Existují způsoby, jak se vypořádat s nechutí Skopce/Kočky k povalo­vání v citovém bahně. Milujete-li ho a chcete si ho vzít, udržujte si odstup. Buďte první, kdo se stáhne a odstoupí. "Promiň, drahoušku. V úterý ne­můžu. Musím na celý týden do San Franciska." Možná že tam vůbec ne­musíte, ale to nevadí. Skopec/Kočka vaši výmluvu spolkne. Ani vám ne­bude telefonovat, aby se přesvědčil, jestli je to pravda. Kdepak. Bude spokojen ve svém malém prostoru, kde si může plánovat, pracovat a vše vstřebávat, ve svém pokoji s knihami, obrazy, hudbou a možná i několika kočkami, které se líně povalují v pohodlném hnízdečku, které si vytvořil.

Domova rodina
Individualismus, který se skrývá v každém Skopci/Kočce, věští proble­matický rodinný život. Skopec/Kočka má rád domov, je ohleduplný, cit­livý a jen maličko potrhlý. Ale je tak mimořádně zaujat svým světem a to­lik se ho snaží zařídit v zájmu svého pohodlí, klidu a blahobytu, že nedokáže vždycky dostatečně projevit city, aby zachoval soudržnost rodi­ny. Neříkám, že Skopci/Kočky nejsou svědomití rodiče a odpovědní part­neři. Jsou jenom příliš zahleděni do dálky.
Najde se však pár způsobů, jak se jim dostat pod kůži a překonat jejich lhostejnost. Ostatní členové rodiny budou potřebovat jak trpělivost, tak schopnost Skopce/Kočku odlákat a odvést od jeho osobních zájmů. Za­bavte ho, a nebude vám unikat do svých devíti životů.

Jako děti dovedou Skopci/Kočky potěšit. Jsou od narození zvědaví. Dychtí navštívit a prohlédnout si každou pamětihodnost, muzeum, zá­bavní park, film, slavnost s ohňostrojem a tak dále. Od okamžiku, kdy se narodí, vnímají krásu. Vytvořte těmto dětem příjemný domov. Dopřejte jim vlastní prostor, ve kterém by se mohly rozvinout. Berte je na výlety a předplaťte jim hodnotné časopisy. Nebudete litovat ani minuty, kterou strávíte s touto hromádkou senzitivity.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.