Beran + Koza

15. srpna 2010 v 1:13 |  Spojení čínské a západní astrologie BERAN

Beran + Koza

Aby mohla tato povaha přežít, potřebuje "sociální zabezpečení". Skop­ci/Kozy jsou sice od přírody svobodomyslní, excentričtí a vzpurní, ale bez atmosféry absolutního bezpečí a osvobození od chyb, které se u nich projevují, když je nikdo nedonutí, aby se zapojili do života, bude tato oso­ba strádat. Jistotu potřebuje především.
Koza je trochu bohémská. Má lehkomyslnou a radostnou povahu. Sko­pec je bojovník. Iniciativní a extrémně tvrdohlavý. Proto je charakteristika Skopce/Kozy velice paradoxní. Mírná, kozí stránka jeho povahy chce od­počívat na sluníčku a snít o zelených pastvinách, zatímco aktivní Skopec neodbytně škube provazem, na kterém je uvázaná, a pobízí: "Vstávej! Rychle! Jdi vyřídit ten telefon. Dodělej oběd. Už je čas péct koláč. Za­pomnělas napsat důležitý pracovní dopis." Nešťastná lenivá Koza uvězněná v této pracovité osobě nemá šanci. Kozí opalovací olej Skopec vždy mísí se studenou vodou.
Lidé narození ve znamení Skopce a Kozy jsou zajímaví. Mají sklon k mimořádné kreativitě. Dobře se oblékají a pečují o svůj vzhled. Jsou vy­rovnaní a přátelští. Je s nimi zábava. A jsou převážně optimisty.
Říkám "převážně", protože nejhorší, co se může Skopci/Koze přihodit, je, když musí sledovat, jak jeho studna vysychá. Když ho stihne nouze, která ho připraví o zdroje jeho zabezpečení, upadne do nejhlubšího pesi­mismu. Skopci/Kozy mohou dokonce onemocnět z nedostatku krásy a pohodlí. Více dbají o vlastní blahobyt (a ovšem také o svého dobrodin­ce) než o jiné životní hodnoty. Jsou závislí na přepychu. Beraní stránka povahy činí tohoto jedince přístupným vnějším vlivům.
Vzpomeňte si, jak je Skopec naivní a důvěřivý. Kozy jsou trochu skeptič­tější, ale nejsou příliš pilné. A proto když do života Skopce/Kozy pronik­ne špatný vliv, velmi snadno mu padne za oběť. Chci tím říci, že se Sko­pec/Koza musí chránit. Nechce žít sám a jen tak se potloukat světem, ať už by musel bojovat o každou kůrku chleba, nebo řešit starosti, zda tyhle diamantové náušnice neudělají moc velkou díru do rodinného rozpočtu.
Nicméně při vší závislosti na bezpečí se Skopec/Koza chová mimo­řádně nezávisle. Má mrštný jazyk. Říká, co si myslí, a nevadí mu, když šo­kuje ty, které nepovažuje za tak chytré, jako je sám.
Když se Skopec/Koza narodí ve veselém a neformálním prostředí, možná se mu ani nebude chtít opustit domov. Ale dostane-li se do chlad­ného nepřátelského světa, kde panuje nevlídná zima, udělá všechno, co je v jeho moci, aby si našel nový život na teplejším místě, kde je více místa pro city. Většina Skopců/Koz odchází z domova se svými partnery, dětmi nebo domácími zvířaty. Mohou nenávidět své okolí, ale málokdy opustí přátele a příbuzné.
Skopec/Koza působí dojmem absolutní radostné nálady. Samé úsmě­vy, potřásání rukou, vtipy a spousta veselí. Nedejte se však mýlit. Sko­pec/Koza není jenom příjemný společník. Je to složitá duše, která aby za­chovala dekorum a nešla lidem proti srsti, bude předstírat usměvavou povahu. Dívejte se pečlivěji, až se s těmito jedinci setkáte. Za předstíra­ným úsměvem se skrývá neklid, hypersenzitivní oblast, která může být snadno zranitelná - až příliš snadno. To už je spíš lepší s nimi boxovat. Jsou mnohem citlivější, než vypadají.
Skopci/Kozy mohou být také klevetiví. Potřebují přátele, a to je může svádět k předstírání, že jsou "nejlepším přítelem" každého, s kým zrovna mluví. Hodně klábosí a lehce prozradí "tajné" informace, jako kolik jejich přítel měsíčně vydělává a kdo s kým spí.

Láska
Skopec/Koza je orientován na lásku. Skopci/Kozy jsou na lásce a jistotě, kterou jim přináší, prakticky zcela citově závislí. Protože bývají krajně so­bečtí, neradi pouštějí svého partnera z dohledu. Pokud samozřejmě part­ner nemusí zrovna jet někam daleko, aby vydělal peníze a přinesl je Skop­ci/Koze domů.
Jste-li Skopec/Koza, měli byste se před svatbou či před založením spo­lečné domácnosti přesvědčit, zda je váš vyvolený partner přeborníkem v naprosté monogamii. Měli byste se také postarat, abyste vstupovali do manželství s osobou, která má podobné zájmy, především tvůrčí zaměře­ní. Skopci/Kozy totiž nejsou dobrými životními partnery pro playboye, vědce nebo lidi typu Archieho Bunkera. Potřebujete, aby vás někdo po­chopil a povzbudil - ne aby vás něčím zatěžoval a dělal vám starosti.
Skopec/Koza je schopen jen mdlé vášně. Není stvořen pro nějaké "rychlovky". Touží žít ve stavu neustálé milostné předehry, kdy city čiší z každého slova a naplňují ovzduší svou vůní. A tak raději zajistěte, aby Skopec/Koza spal na vnější straně postele. Můžete do něj ráno strčit a skulit ho dolů.

Domova rodina
Když Skopec/Koza žije v rodinném kruhu a mezi přáteli, bydlí v dobře zařízeném domě, má přátelské sousedy, příznivé podnebí a zachovává ru­tinu (danou zejména rytmem života s partnerem a dětmi), povede se mu dobře. Právě doma se Skopec/Koza cítí v dostatečném bezpečí a teple, aby mohl opravdu rozvinout bohatství tvořivého talentu, jímž je obdařen. Bude celé rodině plést svetry s různými úžasnými vzory. Bude okopávat květinové záhony a spřádat fantastické plány o tom, jak se pochlubí uni­kátními magnóliemi. Skopci/Kozy strašně rádi žijí pro druhé.
Nejšťastnější budou, když se usadí v nějaké nóbl čtvrti. Chtějí nakupo­vat v nejlepších lahůdkových obchodech, zásobovat rodinu nejvybraněj­ším dostupným zbožím a nijak se jim nepříčí, když se mohou před movi­tými sousedy něčím blýsknout.
V takovéto atmosféře luxusu a dostatku může Skopec/Koza dobře uplatnit svůj výrazný rodičovský talent. Když se zamyslíte nad extrémní dualitou této osobnosti - senzitivní Koza versus odvážný bojovník Skopec - přijdete na to, proč tak dobře zachází s dětmi. Porozumění? Ano. Ale jen do určité míry.

V dětském věku se Skopci/Kozy musí cítit v bezpečí. Rozvodem nebo rozdělením rodiny by značně trpěli. Jako děti bývají obzvlášť citlivé a důvěřivé povahy. Je-li to možné, neměňte příliš často jejich školu nebo byd­liště. Místo toho se snažte všechno udržet v plynulém chodu, aby malý Skopec/Koza mohl pěstovat svůj mnohostranný talent a výtečný intelekt.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.