Beran + Kůň

15. srpna 2010 v 1:13 |  Spojení čínské a západní astrologie BERAN

Beran + Kůň

Skopci/Koně v sobě mají něco z atletických vítězů. Mají rychlé nohy a bystrý mozek, ačkoli závod pokaždé nedovedou ke zdárnému konci. V tom spočívají jejich hlavní a společné nedostatky. Jak Skopci, tak Koně bývají ctižádostiví a aktivní. Obě znamení jsou orientovaná poměrně ego­isticky a obě také trpí svéhlavostí. Dejte je dohromady a dostanete úžas­nou povahu, která požaduje, co ji napadne a kdy ji napadne, sotva se po­staví na nohy - pokud se už na nich udrží.
Určitými pozitivními vlastnostmi Skopců/Koní jsou krajní entuzias­mus, notná dávka kouzelné naivity a úžasná energie. Tito lidé jsou oči­vidně neohrožení a zdá se, že mají velmi silnou vůli. Budou vždycky prv­ní, kdo vám řekne, jaký je dneska báječný den, jak senzační by mohl být celý svět a jaký je to zázračný život, když člověk dokáže vidět jeho svět­lou stránku. Skopci/Koně tomu chtějí uvěřit. Dbají o laskavost a ctnost a skutečně si přejí zaměřit úsilí k ušlechtilým a vznešeným cílům. Milují pravdu a někdy tak prozradí víc, než by měli. A jsou nenapravitelně prak­tičtí. Umí spravit snad všechno, co vezmou do ruky; postaví dům, za okamžik zařídí místnost, přestavějí nábytek a vytvoří takový systém do­mácího provozu, o jakém se nikomu ani nesnilo.
Jestliže visí ve vzduchu nějaká myšlenka, můžete si být jisti, že Sko­pec/Kůň z ní ihned udělá ukvapený závěr. Skopec i Kůň mají tendenci využívat spíše svoji energii než rozum, takže je to pokaždé nutká uhodit hřebík na hlavičku rychle a bez rozmýšlení. Pro svou netrpělivost ve svých ideálech často ztroskotají.
Skopci/Koně bývají také někdy ztracené existence. Když se jim nedo­stane veřejného uznání nebo pochvaly, o kterou v životě tak dychtivě usi­lují, vyhodí kopytem, nasadí rozmrzelý výraz a předvádějí pořádné scé­ny. Neúspěch je pro Skopce/Koně osobní potupou. Nezdar prostě nemá v oblibě.
Skopci rádi útočí na překážky, bojují jako vojáci do posledního muže a samozřejmě doufají, že svou pevnost dobudou a nakonec zničí. V pova­ze Koně, i když je daleko opatrnější, se projevuje podobná náchylnost vy­razit na nepřítele zbrklým tryskem. Je tedy jasné, že osoba narozená ve znamení Skopce/Koně bude zřejmě překypovat neohrožeností.
Problémem je, že se ve Skopci/Koni skrývá rovněž "hodný hoch", který by raději žil v klidu a míru, než aby musel přežívat ve válečné zóně. Skopec/Kůň má vždycky své tajné místečko, skryté na venkově nebo i ně­kde ve městě, kam si chodí uklidňovat nervy.
Nikdy se nesnažte se Skopcem/Koněm hádat. Jenom byste plýtvali dra­hocenným časem. Skopci/Koně rozumí moci, síle a (naneštěstí) brutalitě. Nejsou příliš bystří, ani co se týče jejich vlastních potřeb a požadavků, takže někdy nemohou pochopit, o co vám vůbec jde. Když je pro ně něco záhadné, nikdy jim to nevysvětlíte. Zapomeňte na příslovečné chození ko­lem horké kaše - chopte se sekery a jděte Skopci/Koňovi vstříc tak, aby ji viděl. Když ho chcete o něčem přesvědčit, musíte jednat velice přímočaře.
Pokud nebude mít Skopec/Kůň příliš velkou smůlu, bude se mu prá­ce, do níž se pustí, dařit dobře. Najde v ní zalíbení a bude příjemné s ním trávit čas. Skopci/Koně se snadno spřátelí a nevadí jim trochu si čas od času popovídat. Vezměte ho s sebou na piknik nebo ho pozvěte na party u bazénu. Patří k užitečným přátelům, kteří se nevyhýbají manuální prá­ci, rádi přiloží ruku k dílu a nejlepší odměnou je jim chvála a uznání od ostatních kamarádů. Vyhloubí vám jámu pro opékání na rožni, přiveze celou partu od nádraží a všechny rozesměje vyprávěním o tom, jak hosti­telka zapomněla koupit žemle. Skopec/Kůň je mile bezprostřední a není zatížen zvláštní hlubokomyslností.
Na konci večírku ho najdete nataženého na gauči v obývacím pokoji, jak podřimuje únavou po velmi nabitém dni, v němž u ničeho nechyběl. Je velký dříč, rozený tahoun. Skopec/Kůň dokáže štípat dříví třeba jen v plavkách a naboso.

Láska
Jak víme, přehnané nadšení může být nepřítelem skutečné a trvalé lásky. Romantickou slabůstkou Skopce/Koně je neohrožený entuziasmus. Zamiluje se během dvou vteřin. Co to vidím? Ta pleť, ta postava, zvláštní způsob, jak komolí souhlásky, určité "cosi", které našeho přítele Skop­ce/Koně zaručeně svrhne do opravdového pekla poblázněného senti­mentu. Víme, že Skopci/Koně převážně sentimentální nebývají. A vzdo­rovat těmto pocitům není jejich problém. Takové rychlé podlehnutí impulzu na poli lásky málokdy funguje a po nějakém čase může být Sko­pec/Kůň zklamán. Ty křivky ramen vytvářela pouze dokonale ušitá koši­le, pleť vynikla jenom díky makeupu, a že ta dotyčná zvláštně mluvila? Mohlo vás přece hned napadnout, že je opilá.
Jestliže milujete Skopce/Koně, vyspěte se s ním. V intimních podmín­kách objevíte úplně novou bytost. Mějte na paměti, že Skopec/Kůň rychle chápe a i v mluvení či jednání je jako rychlík. Nějaká zdlouhavá milostná předehra ho přirozeně uvede do rozpaků. Ale jak si jistě vzpomínáte, má šikovné ruce a pružné tělo, byť ne přímo atletické. Skopci/Koně jsou silně sexuálně založení.

Domova rodina
Obydlí Skopce/Koně bude zaručeně praktické. Závěsy a koberce pečlivě barevně sladěné, nábytek kvalitní a bytelný. Vybavení bytu Skopce/Koně obecně vyniká pohodlím a účelností, nevyskytují se v něm žádné zbyteč­né ozdoby. Skopci/Koně mají hodně představivosti, ale rádi ji uplatňují s citem.
Doma se často chovají pánovitě. Protože jejich specialitou je věci si ujas­nit a potom postupovat dále, nemohou ostatním tolerovat pomalé, roz­vážné metody. Domnívají se, že doma by mělo jít všechno správnou ces­tou. A jsou také přesvědčeni, že jedinou správnou cestou je ta jejich. Není s nimi vždycky klidné soužití. Chtějí, aby se všichni ve stejnou dobu schá­zeli u stolu, a pak zase všechny honí, aby se neztrácel čas. Bůh vás chraň, abyste si pohověli v měkkém křesle, dali si nohy na stůl a zírali do knihy. Skopci/Koně požadují, abyste byli produktivnější. Ovšem Skopcovy /Koňovy naléhavé prosby můžete klidně ignorovat. Po několika minutách ho sekýrování přestane bavit.

Jako dítě Skopec/Kůň velmi brzy projeví výtečné vlastnosti. Bude při­způsobivý, velmi okouzlující, upřímný a společenský. Veškeré jeho umě­lecké nadání by se mělo podporovat. Skopec/Kůň se potřebuje něčím za­ujmout, a když najde něco, co ho doopravdy nadchne, může ho to v pozdějším životě uchránit před nudou z nečinnosti.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanetta Hanetta | E-mail | 11. března 2015 v 10:16 | Reagovat

To dost sedi, fakt.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.