Beran + Pes

15. srpna 2010 v 1:11 |  Spojení čínské a západní astrologie BERAN

Beran + Pes

Vezměte jednoho laskavého, pilného a ctižádostivého optimistu, přidejte k němu šálek dobrosrdečnosti, třicet deka neklidu a několik tun netakt­nosti, a máte tu Skopce/Psa.
Skopec i Pes v sobě mají určitou naivitu. Ve Skopcově případě je všude přítomen voják-bojovník. Skopec je průkopník, pionýr a neobyčejný dů­věřivec. Je tak hodný. Proč by i všichni ostatní neměli být hodný? Pes je na druhé straně sice nervózní a skeptická duše, ale podobně jako Skopec věří tomu, že lidé jsou v zásadě dobří. A když se nakonec přece vrhne do ak­ce, angažuje se nekompromisně.
Když se s oběma znameními seznámíte, je zcela jasné, s čím máte tu čest: s živou vírou. Se schopnostmi spojenými s dobře vyvinutým smys­lem pro realitu. Skopec chce věřit v dobro a pravdu, ale skeptický Pes mu to nedovolí. Pes chce bojovat s větrnými mlýny, ale střízlivější Skopec ho zadrží. Jak to tedy dopadne? Skopec/Pes kluše středem silnice, využívá své geniality a spokojí se s tím, co život nabízí.
Každého jedince ve znamení Psa charakterizuje určitá nejistota. Sko­pec/Pes svůj neklid skrývá zřejmě lépe než ostatní Psi. Skopec je činoro­dé znamení, takže kdykoli na Psa přijdou paranoidní pocity a obavy, že každý, koho potká, ho chce připravit o zaměstnání, o manželku nebo o ži­vot, vystoupí do popředí aktivní Skopec a říká: "Pojď, Pejsku, je čas na oběd! Dáme si někde pořádný sendvič." Aktivita je pro tuto psí osobnost spásou. Žádného Skopce/Psa jsem neviděla choulit se v saténových po­krývkách, cpát se bonbony a číst brakové romány.
Jak se zdá, Skopci/Psovi příliš nezáleží na pohodlí, ale je pravděpodobné, že spíše pečlivě zaznamená, jak špatně se s ním v té a té situaci jed­nalo. Může patřit k nespokojencům, kteří si stěžují, že jiní dostávají víc než oni. Že je znevýhodňován, mu tolik nevadí, ale chce, aby ho všichni litovali, jak se mu špatně daří.
Pro svůj sklon k sebelítosti se Skopci/Psi poměrně dobře vyrovnávají s trampotami a bídou. Skoro to vypadá, že sami vyhledávají překážky a při­volávají komplikace. Nejsou nikterak mírumilovní. Mají rádi boj a svědčí jim, když musí čelit neomalenosti druhých. Sami k ní potom nemají daleko.
Skopec/Pes rád objevuje v ostatních dobré vlastnosti, jichž je sám nosi­telem. V každém člověku i situaci hledá tu lepší stránku. Je téměř naivním optimistou - někdy až příliš slušným, ale setkání s ním vás báječně osvěží. A je také překvapivé, že Skopec/Pes kladné hodnoty v jiných lidech čas­to nachází.
Trochu trpí sklonem k moralizování, bez něhož bychom se mohli všich­ni obejít. Rád říká jiným, co považuje za "správné". Skopče z roku Psa, li­dé někdy nechtějí slyšet, co je dobře a co špatně. A někdy jsou opravdu prohnilí do morku kostí. Některé přitahuje zlo, tak jako tebe přitahuje dob­ro. Nezahrávej su tedy s podvodníky a lumpy, protože tvou benevolenci budou považovat za samozřejmost, a než se naděješ, přijdeš na mizinu.

Láska
V osobním životě Skopec/Pes nerad narušuje navyklý chod věcí. Ačkoli se většinou časem přizpůsobí životu s jinou osobou nebo se konečně šťastně ožení či vdá, může to chvíli trvat.
Na prahu' dospělosti má Skopec/Pes přehnanou potřebu říkat celou pravdu a nic než pravdu. A protože milostné záležitosti jsou od začátku do konce kořeněné drobnou přetvářkou všeho druhu, Skopce/Psa to ne­smírně sužuje. Nespokojí se s tím, že bude partnerovi vytýkat nečestnost, může se také sebrat a vztah, v němž není místO pro přímočarou pravdi­vost, rázně ukončit.
Když Skopci/Psi dospějí (a zmoudří?), přestanou od druhých požado­vat stejnou upřímnost, jakou sami projevují. Pochopí životní realitu a vzdají se dětinských představo čisté lásce.
Skopec/Pes je trochu, možná aniž o tom vůbec ví, lamač srdcí. Jeho rychlost a nenucený spěch ve věcech lásky připadají lidem narozeným v méně "zdatných" znameních povrchní. Paleta ženských podob Skop­ce/Psa je často kritizována pro příliš otevřenou přitažlivost. Lidé naroze­ní v tomto znamení mají velkou potřebu být středem pozornosti.

Domova rodina
Skopec/Pes bude milovat každý kousek svého domova a ujme se dohle­du nad jeho zkrášením a údržbou. Pokud má dostatek místností pro všechny členy rodiny a trochu místečka pro sebe, nestěžuje si. Skopci/Psi nejsou zatíženi na přepych. Mají rádi své pohodlí, ale myslí logicky a vědí, že za bohatství se musí zaplatit velkými starostmi.
Jejich nejhorším zvykem jsou neuvážené poznámky, kterými se mohou někoho neúmyslně dotknout. Tu nepříjemnou vlastnost mají z jakýchsi důvodů všichni Psi, ale někteří z nich, a to zvláště Skopci, jsou na tom hůř. Řeknou něco, co jim v tom okamžiku bleskne hlavou, a na takt vůbec ne­pomyslí. V jádru jsou to opravdu citliví lidé, ale každý den, jako by nad tím vůbec nepřemýšleli, trousí výroky typu: "Ty máš teda tlustou zadni­ci,"nebo "To musí být venku pořádný vítr, když jsi tak rozcuchaná." Ten­to zvyk může v rodině nadělat značné škody. A má rada? Zalepit si pusu. Skopci/Psi bývají dobrými chlebodárci. Snadno propadnou pocitu vi­ny, že svým dítkům a manžílkovi (ženušce) nevěnují dostatek času.

Děti narozené v tomto znamení potřebují rozvinout svou spontánnost, ale nesmí se jim dovolit, aby se vyjadřovaly neslušně. Budou úžasně milé a příliš živé, než aby se staraly o lidi, kteří mohou jejich dobrou povahu zneužívat. Přestože mají vrozený sklon propadat panice, mělo by se jim umožnit, aby pěstovaly odvahu. Přitahuje je sport a dobrodružství a po­třebují mnoho nezištné lásky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.