Beran + Tygr

15. srpna 2010 v 1:16 |  Spojení čínské a západní astrologie BERAN

Beran + Tygr

Tygří záliba v riskování se tu dobře snoubí s beraní klukovskou odvahou. Skopec/Tygr je vždy někdo, s kým je zábavné pobýt, koho je milé znát a snadné mít rád. Skopci/Tygři mají spoustu plánů a ideálů. Když dobře využijí svého mnohostranného talentu a energie, bývají mimořádně vý­konní.
Víme, že Skopci jsou náruživí jedinci. Ke svým projektům skutečně ne­přistupují lehkovážně. Útočí a vše dotahují do až konce. Tygři sice také čas­to útočí, ale někdy náhle ztratí zájem, obrátí se a zamíří jinam. Spojenectví Skopce s Tygrem tedy přináší efektivnost, jakou najdeme i u ostatních Skop­ců. Vždy se tam však skrývá jakási tendence vyhnout se odpovědnosti a krajnost neukázněných výstřelků, před nimiž je třeba mít se na pozoru.
Nechápejte mě špatně. Tygři jsou v jádru skutečně seriózní, ale upřímně řečeno, neradi se nudí. Skopci jsou schopni nudu snášet, ale Tyg­ři ne. Šlehnou ocasem, utečou - a jsou pryč.
Skopec/Tygr chce mít tedy kolem sebe rozruch, ale protože je zároveň Skopcem, má pocit, že tím žádá od života příliš. To z něj dělá váhavého Tygra a tato rozpolcenost může nešťastného Skopce/Tygra i zničit.
Protože jsou Skopci/Tygři až neuvěřitelně talentovaní, nic pro ně není nemožné. Žádný pracovní úkol, řemeslo ani akce není tak složitá či obtíž­ná, aby v ní nemohli vyniknout. Je jim vlastní nejen zručnost, ale i svědo­mitost, takže se jim otvírají všechny dveře. Možná kromě politiky.
Politika vyžaduje pružnější a strategičtější přístup, než jsou Skop­ci/Tygři ochotni zvolit. Mají přímou, seriózní povahu a věří v základní
Skopec/Tygr má dětskou dobrotu. Budou hořce zklamáni v boji s prohnanými bandity, kteří páchají drobné zločiny proti pořádku a právu. Co je pro Skopce/Ty­gra správné, je prostě správné. Neexistují žádné zkratky ani výjimky. Ta­kový jedinec bude nejšťastnější, když bude mít vlastní obchod či továrnu, plavit se na lodi nebo organizovat turistické zájezdy. Špatně snáší podří­zené postavení. Je sice schopen přijímat příkazy od "lepších" lidí nahoře, ale jeho duši to příliš neprospívá. Osobnost Skopce/Tygra je skutečně ne­závislá. Okovy jsou pro ni trestem.
A když se Skopec/Tygr začíná cítit spoutaný, sledujte, co se začne dít!
Prodá svůj obchod, loď někomu daruje, psa svěří přátelům na venkově a kamsi zmizí. Do nového světa? Do starého? Na moře? Navždycky? Já vás varovala. Skopec/Tygr nesnese nudu a dokáže se odhodlat k velmi ra­dikálním řešením. Skopci/Tygři kombinují vojenskou kázeň se zaníce­ností. V životě jsou skutečnými bojovníky, vášnivě věřícími ve svobodu a spravedlnost pro všechny. Kromě toho jim nevadí, když své ideály sdílejí s celým širým světem.
Jako příklad neohroženého Skopce/Tygra si vezměme Hugha Hefnera.
Ačkoli jeho budování a založení časopisu Playboy provázela odsuzující kritika a pomluvy, nikdy necouvl. Konflikt ho udržoval v zaujetí. Playboy byl jeho lodí a on stál u kormidla. Obklopil se výtečnými poradci a za­městnal dynamické spolupracovníky. Díky doteku beraního a tygřího kouzla .kráčel Playboy od počátku za jistým úspěchem. A můžete vsadit na to, že se Hugh Hefner postaral, aby se nikdy nenudil.

Láska
Kdo má ve znaku tato dvě znamení, toho provází hodně náklonnosti a něžnosti. Jak je možné odolat trochu nezralému, ale skvělému zjevu v chlapecké či dívčí podobě, dominantnímu a silnému Skopci/Tygrovi? Je senzační kombinací svatého a pozemského. Řekla bych, že ztělesněním Skopce/Tygra je příslovečná "ideální žena", o níž sníval můj otec - cosi mezi prostitutkou a učitelkou náboženství.
Milostný život Skopce/Tygra bude velice pestrý. Dá se očekávat, že se v něm projeví přelétavost, ne však vyslovená nevěra nebo zlomyslná schválnost - jen prostá potřeba změny. Skopec/Tygr nepřilne k jednomu partnerovi. Potřebuje stále něco nového. Jeho povaha je střídavě ne­ukázněná, vášnivá a nestřídmá. Zdálo by se, že se od Skopce/Tygra nedá čekat víc než velmi divoké milostné aféry. Ale nezapomeňte, že tento Tygr je také Skopec. A že Skopec je "klaďas". Ať se dopustí jakéhokoli pro­hřešku, vypořádá se s ním uvážlivě a se společenským taktem. Milujete-li Skopce/Tygra a opravdu si ho nebo ji chcete udržet, musíte se naučit dopřát partnerovi svobodu. Jen když se Skopec/Tygr cítí na­prosto svobodný, stává se neodolatelným partnerem. Nevolejte mu. Bude pak nucen zavolat vám.

Domova rodina
Nemůžete si přát člověka s větším smyslem pro rodinu, než má Sko­pec/Tygr. Ať se zatoulá sebe dát ať vystoupí do sebevětších výšek nebo se ponoří do sebehlubších hloubek, nikdy nezapomene, že maminka má na­rozeniny.
Jako rodiče jsou Skopci/Tygři pečliví, i když možná trochu nudní. Cítí potřebu svým dětem vysvětlit všechno a očekávají, že ony jim na oplátku nechají převahu a nikdy nebudou odmlouvat. Vždycky to tak ovšem ne­. dopadne. Jako otec či matka má Skopec/Tygr u svých dětí naprostý a do­konalý respekt. Ale potají si děti možná přejí, aby rodič tolik nevyznával všechna možná pravidla a omezení.

Děti zrozené v kombinaci Skopec/Tygr jsou rozkošné. U ničeho ne­chybí a jsou plné lásky a vřelosti. Jejich půvab všechny okouzluje, takže zřídkakdy mají ve škole potíže s učiteli nebo se spolužáky. Dítě Sko­pec/Tygr je fanatik lásky. A navíc je hrozně nadané. Navštěvuje hudební školy. Tenisové sportovní tábory. Jazykové třídy. Počítačové kursy. Skop­ce/Tygry zajímá všechno. A jsou jako děti tolik talentované, že jim rodiče rádi umožní přístup ke všem možným aktivitám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.